Over 2000 transportselskaper mangler tillatelse til å transportere Etter ti år med overgangsordning har 2300 transportselskaper ikke skaffet seg de nye tillatelsene for transportarbeid. Publisert 09.01.2025 - 08:03 løyve nyheter transportnæringen statens vegvesen
Raushet går aldri av moten Her om dagen hadde jeg en samtale med en drivende dyktig GenZ. Ei jeg har sett opp til lenge. Ambisiøs, skarp, talefør og av den typen som intuitivt forstår hva de unge mener når de sier «flex, like og six seven». Du vet, språket som får oss millennials til å høres påtatte og teite ut når vi forsøker å bruke det selv.
KRONIKK: Arbeidsevne varierer – egenmeldingen gjør det ikke. Hva betyr det for HR? Anniken Grønstad | Oslo Nye Høyskole
Er du endrings(u)villig? «Sånn har vi alltid gjort det.» «Dette har vi prøvd før, og det funker ikke.»
SYKEFRAVÆRET | Innlegg «Konflikt eller belastning - er det sykdom?» Arbeidsrettsadvokat ANETTE SCHEI i Judicia AS har noen tanker om terskelen for sykemeldinger i praksis.
Da kjøp av HR-tjenester ble til ulovlig innleie Oslo tingrett mener HR-tjenester i realiteten var ulovlig innleie. Thorkil Aschehoug stiller spørsmål ved begrunnelsen.