FNs bærekraftsmål bør reformeres, mener en gruppe forskere. Foto: Jarli&Jordan/UiO/NTB Kommunikasjon Forskere anbefaler reform av bærekraftsmålene Ber om handling fra beslutningstakere som deltar på FN-toppmøtet i New York denne uken. Publisert 18.09.2023 - 14:54 fn bærekraftsmål bærekraft uio nyheter
PROFILEN | André Mundal En utålmodig mann går i land Bølgene etter en av fjorårets mest omtalte bokutgivelser har ikke mer enn rukket å roe seg litt ned, før forfatter André Mundal (47) klasker nye 300 sider om systemets manglende fortreffelighet i bordet. Hvorfor gidder han?
En agenda full av beredskap Vi er i stor grad forberedt på uønskede hendelser vi har sett eller opplevd tidligere. Men hva hvis krisen ikke er det vi tror?
INNLEGG Er integrering norsklærerens ansvar? Språk er nøkkelen, men ikke hele løsningen for ekte inkludering.
Slik blir du modigere i konflikter De fleste kvier seg for å gå inn konflikter fordi det gjerne forbindes med noe ubehagelig. Frykten for å gjøre noe feil er både menneskelig og vanlig.