Foto: Equinor/NTB Kommunikasjon 204.000 sysselsatte tilknyttet olje- og gassnæringen Olje- og gassnæringen skaper ringvirkninger og trygge arbeidsplasser i store og små kommuner over hele landet. Det viser en ny rapport fra Menon Economics. Publisert 15.03.2023 - 12:05 sysselsatte menon economics nyheter olje- og gassnæringen oljesektoren ansatte
NHO og Spekter etter overtidsdommen:- Vi råder medlemmene til å bytte ut deltidsansatte med tilkallingsvikarer Fersk dom: Deltidsansatt hadde rett på overtid da han jobbet mer enn stillingsbrøken
Laveste sykefravær på tre år Sykefraværet endte på 6,57 prosent i 2025, en nedgang på 2,7 prosent fra året før.
Jobber vi alle i samme HR-team? Hvorfor prioriterer HR i norske virksomheter så likt – uavhengig av sektor, størrelse og fremtidsutsikter?
«AI er ikke en hygienefaktor i norsk arbeidsliv ennå. Nettopp derfor haster det for HR og ledelse.» Les kronikken av HANS-PETTER NYGÅRD-HANSEN (åpen for alle)